ترور نخبه بانکی در مالزی

 صبح دیروز اقتصاد دان سیرافی تبعه مالزی به همراه همسرش، توسط افراد ناشناس مورد ترور قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

حسین کنگانی نژاد (مشهور به حسین نژادی)  در سال ۱۳۱۷ در شهر سیراف متولد شد.در نوجوانی به کشور بحرین مهاجرت کرد. پس از آن تحصیلات عالی خود را در زمینه اقتصاد در کشور آلمان به اتمام رساند و سپس به بحرین بازگشت.

وی پس از آن به تاسیس چد شرکت اقتصادی، کشتی سازی و بانک مباردرت ورزید. این چهره اقتصادی، همگام با این موضوع به شرکت های بزرگ اقتصادی کشورهای منطقه نیز مشاوره می داد.

در ادامه به جنوب شرق آسیا و مالزی مهاجرت کرده و چند شرکت های اقتصادی تاسیس می کند.

این سیرافی تبعه مالزی صبح دیروز در حالی که در پارکینگ نزدیک به معبدی در کشور نام برده به اتفاق همسر و همکارانش مشغول صحبت بود، ترور می شود.

ترور وی بدین گونه صورت گرفت که او در حال صحبت با همکارش ، توسط سه نفر مورد خطاب قرار می گیرد. پس از اینکه رویش را به سمت صاحب صدا برمی گرداند، مورد اصابت گلوله قرار می گیرد. دو گلوله به قفسه سینه حسین کنگانی نژاد (حسین نژادی) و دو گلوله نیز به دست و پای همسرش اصابت می کند.

کنگانی نژاد در دم جان خود را از دست می دهد. همسر وی نیز هم اکنون در بیمارستان مورد مداوای پزشکان قرار دارد. حال وی نیز وخیم گزارش شده است.

هنوز هیچ گروه یا حزبی مسئولیت قتل کنگانی نژاد را بر عهده نگرفته است.

اطرافین و بستگان حسین کنگانی نژاد در سیراف در توصیف این مقتول، وی را انسانی بسیار خوش اخلاق و خوش مشرب معرفی می کنند. وی در زمینه اقتصادی فردی بسیار موفق بوده است. به عنوان مشاور اقتصادی در اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی فعالیت داشته است.

چندی پیش مستندی از وی در شبکه الجزیره پخش شد. همچنین کتابی در مورد حسین کنگانی نژاد به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است.

بستگان وی امیدوارند دولت جمهوری اسلامی ایران هرچه سریع تر موضوع  ترور کنگانی نژاد را پیگیری کند.
همشهریان این مقتول همچنین خواستار انتقال پیکر این مرحوم به زادگاه خود یعنی بندر تاریخی سیراف و خاکسپاری وی در شهر خود هستند.

/ 2 نظر / 30 بازدید
کارمند شعبه تبریز

سلام همکارخوبم . علت ترور مشخص نشده چی بوده ؟ چرا باید یه همچی فردی ترور بشه ؟..[سوال]

علیرضا

سلام همکار گرامی دوست دارم با هم تبادل لینک کنیم اگر موافق باشید خوشحال می شوم پمنتظر شما هستم