روند رو به رشد بانک ملی ایران

کتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران در همایش هم‌اندیشی و ارائه راهکارهای پایان سال این بانک با تشریح وضعیت فعلی بانک تاکید کرد: خوشبختانه با تلاش مجدانه همکاران، تحولات مثبتی در سال 1393 در بانک ملی ایران انجام شده است.

وی در این همایش که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونان، مدیران امور و مسئولان ارشد این بانک در سراسر کشور در سالن همایش حافظ برگزار شد، ابراز داشت: خوشبختانه با تلاش مدیران و کارکنان بانک، شاخص‌های اصلی بانک ملی ایران بهبود یافته و روند امور به خوبی پیش می‌رود که همه اینها نوید وضعیتی بهتر در سال 1394 را می‌دهد.
همتی با تشریح اقدامات مهم انجام شده در بانک ملی ایران طی سال 1393 ابراز داشت: روند امور در بانک ملی ایران، مناسب است و در یک سال اخیر کارهای خوبی در بانک انجام شده است.
 وی رشد منابع بانک ملی ایران در سال جاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر رشد منابع موثر بانک ملی ایران بالای 20 درصد است که با تلاش همکاران در روزهای باقی‌ مانده، قطعاً این رشد بیشتر خواهد شد و وضعیت نسبت‌های مالی بانک ملی ایران در سال جاری بهبود محسوسی خواهد داشت.
وی با تقدیر از بخش‌های مختلف بانک برای تلاش‌های اثر‌گذار و تحولات انجام شده در سال 1393، تاکید کرد: همکاران شعب در سال جاری تلاش خوبی را داشتند که باعث رشد منابع موثر بانک شد و انتظار من این است که در روزهای باقی مانده سال نیز با توجه به اطمینان بالای مردم به بانک ملی ایران، حداکثر تلاش خود را انجام دهند.
مدیر عامل بانک ملی ایران، کاهش بیش از 30 درصدی مانده مطالبات غیر جاری این بانک در سال 1393 را به عنوان یک اقدام بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در زمینه وصول مطالبات معوق طی سال جاری با تشکیل کمیته‌های مختلف، تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده و با وصول نقدی در کنار تحکیم وثایق و اصلاح نرخ، به سودآوری بانک کمک خوبی کرده است. البته متاسفانه به علت مشکلات باقی مانده برای دولت و نبود منابع اضافی، دولت نتوانسته بدهی خود را تعدیل کند و مانده بدهی دولت به بانک ملی ایران به 160 هزار میلیارد ریال رسیده است.
دکتر همتی تاکید کرد: علی‌رغم داشتن 110 هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات تکلیفی، بانک ملی ایران خط اعتباری از بانک مرکزی نگرفته و حتی در طول سال 1393 نسبت به کاهش اضافه برداشت خود از بانک مرکزی اقدام کرده است.
وی در خصوص خدمات بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران گفت: تلاش‌های زیادی در این بخش انجام شده و وضعیت، نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است و با یاری خدا ظرف 4 ماه آینده، تحولات ملموس‌تری در خدمات الکترونیک بانک ملی ایران صورت خواهد گرفت. 
در ادامه همتی فعالیت‌های حوزه اعتباری بانک ملی ایران را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در حوزه اعتباری، راهبری خوبی وجود دارد و در حال حاضر با اصلاح نرخ موثر تسهیلات، ضابطه‌مندی و روان‌سازی امور و رعایت بهداشت اعتباری، وضعیت مناسبی وجود دارد.
وی پرداخت تسهیلات خرد را از سیاست‌های اصولی بانک ملی ایران عنوان کرد و ادامه داد: بانک ملی ایران از اول سال 1393 تا کنون بیش از یک میلیون تسهیلات خرد پرداخت کرده است و صرفاً 290 هزار تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است. 
وی در ادامه اقدامات انجام گرفته در جهت سامان‌دهی بنگاه‌های وابسته و افزایش بازدهی آن‌ها و نیز برنامه‌های فروش و واگذاری آن‌ها را تشریح کرد:
وی مجموعه تحولات انجام شده در بخش بین‌الملل بانک را مورد اشاره قرار داد و گفت: خوشبختانه روند خوبی در فعالیت‌های این بخش مشاهده می‌شود که علی‌رغم تحریم، توفیقات خوبی انجام گرفته و موجب کمک به سودآوری بانک شده است.
همتی با اشاره به مجموع اقدامات انجام شده در حوزه منابع انسانی نظیر اقدامات موثر رفاهی و طرح بانکدار در شعب بانک، انجام چنین مواردی را زمینه‌ساز انگیزش بیشتر همکاران دانست.
مدیر عامل بانک ملی ایران در پایان با تقدیر از تلاش‌های اثرگذار مدیران و کارکنان از مشتریان خوب بانک به خاطر همراهی این بانک تشکر کرد و تحولات انجام شده در سال 1393 را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد در سال 1394، بانک ملی ایران باجهش و سرعت بیشتری نسبت به امسال حرکت کند. 
لازم به ذکر است اعضای هیأت مدیره و معاونان بانک نیز در این همایش با حضور در پنل تخصصی با تشریح فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف، پاسخگوی سوالات همکاران بودند. 
تشریح عملکرد کانون جوانه‌ها توسط حبیب‌اله رشیدارده رئیس اداره کل روابط عمومی، اجرای پنل تخصصی بخش‌های مالی، رفاهی و انفورماتیک و تقدیر از ادارات امور شعب استان‌های فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی برای عملکرد چشمگیر در زمینه کانون جوانه‌ها از دیگر بخش‌های همایش مذکور بود.
/ 3 نظر / 51 بازدید
نوید

طرح تحول اداری بانکدار این طرح برای همکاران تحویلدار، طرح خوب و رو به جلوی می باشد . اما برای متصدیان امور بانکی کارمند ارشد کد 137 که مدت مدیدی است با سایقه بالا منتظر ارتقا بودند . نتنها باعث پیشرفت نیست که موجب تنزل و افزایش شرح وظایف شغلی و من جمله دوباره شمار و تحویلداری نیز شده و به ضرر متصدیان امور بانکی کارمند ارشد کد 137 میشود . این طرح نا جوانمردانه با طرح یک ازمون در ماه های آینده کار نیمه تمام امروز را که میتوان یک طرفه و بدون مجوز و یا بدون تمایل و موافقت همکاران 137 ،عنوان نمود را هموار کرده و با این آزمون رنگ و بوی قانونی به خود خواهد گرفت و به عبارتی سرمان کلاه میگذارند تا پس از ثبت نام و اخذ ازمون رنگ و بوی رسمی و قانونی به خود بگیرد و جای اعتراض نباشد . لذا از دوستان درخواست میکنم تا با کامنت گذاشتن و ارسال ایمیل به مسئولین عدم رضایت و شکایت خود را اعلام دارند تا بلکه مدیری دل سوز آینده مارا به مخاطره نیندازد و این طرح برای ما متصدیان حذف شود .

حسن آنلاین

سلام جناب علی پور عزیز، سال نو بر شما مبارک. انشاءالله سالی توام با سلامتی و سرافرازی در پیش رو داشته باشید.[گل]

حسین

سال نو شما مبارک ی سوال داشتم اینکه ایا فرمول محاسبه سود در بانک ها باهم فرق داره؟ میشه بهش درسترسی پیدا کرد؟ ممنون میشم این فرمول رو برام بنویسید