آذرخش ملی مخصوص اپل و آیپد

 مشتری بانک ملی ایران هستید، این برنامه می تواند گوشی تلفن شما را به کارت بانکی شما تبدیل نماید.
آیا تا بحال پیش آمده است که به کارت عابر بانک خود نیاز داشته باشید ولی کارت خود را همراه نداشته باشید؟
آیا به این فکر کرده اید که حمل و نقل تعداد زیادی کارتهای عابر بانک چقدر گیج کننده است؟

در چنین مواقعی سامانه آذرخش ملی بانک ملی می تواند راهگشای مشکلات شما باشد.

 

شما می توانید با استفاده از این سامانه اطلاعات تعداد نامحدودی  از کارتهای عابر بانک خود را به صورت امن در گوشی تلفن همراه خود ذخیره نموده و در هنگام مراجعه به دستگاههای خود پرداز و یا پایانه های فروش به عنوان جایگزین کارت عابر بانک از آن استفاده نمایید. اطلاعات ذخیره شده شامل شماره 16 رقمی کارت، تاریخ انقضاء، CVV1 و CVV2، نام بانک صادر کننده و یک نام دلخواه برای کارت است. اطلاعات مربوط به کارتها به دو شیوه قابل مشاهده است:
1.    از طریق منوی اطلاعات کارتها که فهرست کارتهای ذخیره شده در برنامه را نشان می دهد که اطلاعات نشان داده شده برای هر کارت شامل شماره 16 رقمی، تاریخ انقضاء، CVV2 و نام دلخواه آن است.
2.    از طریق کد دوبعدی که شامل رشته رمز شده شماره 16 رقمی، تاریخ انقضاء و CVV1 است. در واقع پس از آنکه کاربر کارت مورد نظر خود را انتخاب نمود، ابتدا این اطلاعات به یک رشته با یک قالب مشخص تبدیل می شوند. حال در هنگام خرید، بارکد خوان دوبعدی متصل به پایانه فروش این کد را اسکن کرده و تراکنش مورد نظر کاربر صورت می پذیرد.
برای ارسال اطلاعات کارت به سامانه نصب شده بر روی گوشی، مشتری به شعب بانک ملی مراجعه نموده و سامانه آذرخش نسخه PC موجود در شعب این کار را از طریق یک اتصال بیسیم امن برای وی انجام می دهد.
    همه اطلاعات کارتها و برنامه بصورت امن بر روی گوشی ذخیره می شود.
    هیچ محدودیتی در تعداد کارتهای ذخیره شده وجود ندارد.
    آذرخش ملی برای اجرا بر روی نسخه های 4 و بالاتر سیستم عامل آیفون طراحی شده است.
    به منظور تأمین شرایط امن برای برنامه، هر زمان که به برنامه دیگری بر روی گوشی خود سوئیچ کنید و یا اینکه گوشی قفل شود لازم است که مجددا در برنامه login نمایید

 

   

ذخیره سازی اطلاعات کارت عابر بانک در سامانه آذرخش و حمل این سامانه در گوشی تلفن همراه بسیار امن تر از حمل خود کارت است زیرا با داشتن کارت تنها اطلاعات لازم برای استفاده از آن رمز کارت است. این در حالی است که در سامانه آذرخش علاوه برا طلاعات کارت، فرد لازم است که رمز ورورد به سامانه و حتی رمز گوشی را داشته باشد تا بتواند از آن استفاده نماید.

 

/ 1 نظر / 30 بازدید
محمد رضا دشتی زاده

سلام فیض الله خان شما در وبلاگ شخصیم لینک شدید وبلاگتون بسیار بسیار جالب و شفاف هست موفق باشید لطفا در رابطه با سامانه اذرخش بر روی ایفون راهنمایی نمایید