بازیکنان 4.5میلیون گرفتند 22 گل خوردند

بروز اتفاقات عجیب در فوتبال ایران ظاهرا به عادت تبدیل شده و دیگر کمتر کسی است که از شنیدن این اتفاقات تعجب کند. کار به جایی رسیده که افراد علاقه مند به فوتبال با شنیدن چنین خبرهایی یا سری به تاسف تکان می دهند و یا با تبسمی تاسف برانگیز از ماجرا می گذرند.

در ادامه این ماجراهای عجیب و پس از اتفاقاتی که روز گذشته درباره لیگ دسته دوم به آن اشاره شده،‌ گزارشی در زیر می خوانید که در لیگ دسته سوم فوتبال ایران رخ داده و نشان می دهد نظارت در لیگ های دسته پایین تر ایران تا چه اندازه ضعیف بوده و گویی برای مسئولان فدراسیون برگزاری چنین لیگ هایی صرفا برای رفع تکلیف است.

به گزارش فارس در روز پایانی لیگ دسته سوم در یکی از گروه ها برای صعود به مرحله پلی آف دو تیم شهرداری هشتگرد و انصار شهریار و اسلامشهر به دلیل هم امتیاز بودن به عنوان تیم دوم گروه خود نیاز به تفاضل گل بهتر داشتند تا بتوانند جواز صعود را دریافت کنند. تا قبل از هفته پایانی تیم شهرداری هشتگرد تفاضل گل 2+ و انصار 13+ داشتند. دو تیم برای صعود به مرحله به مرحله بعد احتیاج به تفاضل گل 17+ داشتند. در واقع تیم شهرداری هشتگرد به 15 گل نیاز داشت تا مجوز صعود را دریافت کند.

هفته پایانی با رقابت همزمان در حالی برگزار می شود که در نیمه اول شهرداری هشتگرد با نتیجه 5 بر 2 آبیک را شکست می دهد. این نتیجه تا قبل از شروع دوم چندان عجیب نبود اما به ثمر رسیدن 17 گل در نیمه دوم دیگر نمی توانست عجیب نباشد. این دو تیم در مرحله رفت با یکدیگر بازی کردند و تیم آبیک 2 بر یک هشتگرد را مغلوب کرده بود اما در نیم فصل دوم چه اتفاقی ممکن بود برای آنها رخ دهد که در یک نیمه فقط 17 گل دریافت کنند و نتیجه 22 بر 2 شکل بگیرد؟

مربی تیم آبیک قزوین که به دلیل تماس های مشکوک از 6 روز قبل از مسابقه می توانسته حدس بزند چه اتفاقی در حال رخ دادن است در همان دقایق ابتدایی بازی در نیمه دوم بدون توجه به قوانین، وارد زمین شده و به بازیکنان خود بابت کم فروشی‌شان انتقاد می کند و از آنها می خواهد آبروی خود را خرج نکنند. بعد از وقفه ایجاد شده بازی از سر گرفته می شود ولی گویی کسی صدای مربی را نشنیده و بازی با نتیجه 22 بر 2 به سود تیم هشتگرد به پایان می رسد. از سوی دیگر نیز تیم انصار شهریار با نتیجه 5 بر 2 کاشان را شکست می دهد اما آنها با این نتیجه و با این تفاضل گل نمی توانند جواز حضور در مرحله بعدی را کسب کنند.

ماجرا زمانی جالب می شود که مافی، سرمربی و در واقع صاحب تیم آبیک قزوین به دلیل کم فروشی بازیکنان خود راهی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شده و از بازیکنان خود بابت تبانی با تیم حریف شکایت می کند.

مافی مطرح می کند که چند روز قبل از مسابقه تماس مشکوکی با وی برقرار شده و از او خواسته می شود در قبال 6 میلیون تومان بازی را با نتیجه مورد نظر به حریف واگذار کند اما وی که صاحب تیم نیز است قبول نمی کند. حتی این مربی به تهدید 3 روز بعد هم که وی را به قبول این پیشنهاد ترغیب کرده و گفته بودند در غیر این صورت از راه دیگری وارد می شوند نیز توجه نمی کند اما مافی باخبر نبوده که بازیکنانش برای دریافت 4.5 میلیون تومان حاضر شده اند بازی را واگذار کنند.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای مشخص شدن این ماجرا، پرونده شکایت را به هیات عالی احراز تبانی و روابط ناجوانمردانه ارجاع داده است.

/ 0 نظر / 21 بازدید