بهمنی :دو دستی پستم را تحویل می دهم

وی ادامه داد: تجربیات 40 ساله خود را در اختیار جوانان قرار می دهم، اگر هر کسی بخواهد در بانک مرکزی فعالیت نماید، خود زمینه حضور را فراهم می کنم و به موفق شدن وی یاری خواهم رساند.

بهمنی با بیان اینکه در حال حاضر هیچکس هیچ صحبتی در مورد تغییر تا این لحظه با من نکرده است، بیان کرد: پیشاپیش ازحضور هر فردی که به بانک مرکزی بیاید، استقبال می کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا صحبتی در خصوص حضور محمد جهرمی مدیرعامل بانک صادرات به عنوان رئیس کل بانک مرکزی صورت گرفته است، عنوان کرد: هیچ اطلاعی در این خصوص ندارم و هیچ فرد خاصی با من صحبتی در این زمینه نکرده است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: هر کس علاقمند و مشتاق به حضور در بانک مرکزی باشد، من پست خود را دو دستی تحویل می دهم.

برنامه ریزی هایم را به اتمام رساندم

وی در مورد ارزیابی عملکرد خود در مدت 1.5 سال خدمت در بانک مرکزی عنوان کرد: در این مدت به ویژه برای سال 88 برنامه ریزی هایی صورت دادم که آنها را به اتمام نیز رساندم.

بهمنی با اشاره به هدف گذاری هایی که برای نرخ تورم در نظر گرفته بود، عنوان کرد: من هدف گذاری و پیش بینی کرده بودم که نرخ تورم را به 10 درصد برسانم که تنها 8 دهم درصد با هدف گذاری و تک رقمی شدن نرخ تورم من فاصله دارد و 99 درصد هدف محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر بحث هدفمند کردن یارانه ها مطرح نبود، تورم را در پایان 6 ماه ابتدای امسال به کمتر از 7 درصد می رساندیم، ضمن اینکه با اجرای سیاست انبساطی، منابع لازم به بخش تولید اختصاص دادیم.

امسال سال نظارت و وصول مطالبات است

رئیس کل بانک مرکزی کنترل نقدینگی، حمایت از تولید، ساماندهی موسسات پولی و مالی و صندوقهای قرض الحسنه را از مسائل اساسی مورد هدف بانک مرکزی که محقق شده است، عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال سال نظارت، کنترل بر مصرف تسهیلات بانکی و عملکرد موسسات و بانکها و همچنین وصول مطالبات است که امید است در این راه موفق شویم.

از سید حمید پورمحمدی و محمد جهرمی به عنوان دو گزینه احتمالی جایگزینی محمود بهمنی در سمت ریاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نام برده می شود.
 

/ 0 نظر / 25 بازدید